Altin İğne Tedavisi

Altin İğne Tedavisi

Tıbbi alanda uzun yıllardır faydalanılar radyofrekans yöntemi son zamanlarda cilt, kozmetoloji alanlarında da kullanılmaya başlanmıştır. Klasik radyofrekans metoduna yeni özellikler eklenerek etkisi oldukça artırılmıştır. Bu yeni özelliklerden birincisi radyofrekans yönteminin fraksiyonel hale getirilmesidir. Bu tekniğin farkı, uygulanacak güç bir bütün halinde değil, yan yana birçok küçük noktadan cilde nüfus etmesidir. Bununla birlikte sağlam dokuların arada kalmasıyla hasar en aza indirgenmiş olur.

Bu sayede ikinci kuşak radyofrekans cihazları olan “fraksiyonel radyofrekans” cihazları piyasadaki yerini almıştır. Bu aşamadan sonra eklenen bir diğer yeni özellik ise mikro -iğneler ile cildin içine enerji akımını veren üçüncü kuşak radyofrekans cihazlarıdır.

Fraksiyonel radyofrekans cihazları cilde altın kaplamalı iğneler ile verilmektedir. Bu yüzden tedavi altıniğne radyofrekans olarak anılmaktadır. Mikro-iğneler ile donatılmış olan radyofrekans cihazının akım çıkışı sağlayan ünitesi derinin üst tabakası olan epidermisi atlayıp, dermis denen orta tabakaya ulaşmaktadır. Kullanılan iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 3.0 mm arasında değişmektedir.

Bu uygulama için; Fraksiyonel Radyofrekans, İğneli Fraksiyonel Radyofrekans, Altın İğne, Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, İğneli Radyofrekans, isimleri de kullanılmaktadır. Hepsi aynı uygulamadır.

Fraksiyonel radyofrekans uygulamasının kullanım alanları nelerdir?

  • Cilt kırışıklıklarının tedavisi,
  • Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması,
  • Gebelik çatlaklarının tedavisi,
  • Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları,
  • Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi,
  • Sivilce izlerinin tedavisi,
  • Cilt lekelerinin tedavisinde,
  • Yara izi (skar) tedavisi,
  • Kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan çatlakların tedavisi,
  • Gözeneklerin sıkıştırılması.

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması (Altın İğne) nasıl yapılmaktadır?

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak gelişmiş yeni cihazlarda Fraksiyonel radyofrekans (Altın İğne) uygulaması daha konforlu bir şekilde olmaktadır. Elbette ağrı hissinin daha aza indirgenebilmesi için Altın İğne uygulaması öncesinde anestezik kremler de kullanılmaktadır. Uygulamanın en önemli avantajlarından birisi de her mevsim yapılabilmesidir. Secret Altın İğneli Radyofrekans uygulaması yüz bölgesine uygulandığında işlem ortalama 30 dakikadır.

Cilt kalitesinin artması ve kırışıklığın giderilmesi için 1 ay ara ile 2-3 seans olarak uygulanmaktadır. Akne izleri ya da yara izleri için daha fazla uygulama gerekebilir. İşlem yapıldıktan sonra bir miktar kızarıklık olabilir bazen de hafif kabuklanma olabilir ama kızarıklık sadece 1-2 gün sürecektir. Doğal olarak kızarıkları kapatacak uygun bir kapatıcı ile günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Bu işlemin etkisini görebilmek için birkaç hafta geçmesi gerekiyor. Maksimum etki ise son seanstan 3-4 hafta sonra görülmektedir. Uygulama bittikten sonra düzenli olarak nemlendirici krem, güneşten koruyucu krem kullanımı ihmal edilmemelidir.

Altın İğneli Radyofrekans hangi durumlarda uygulanmamalıdır?

Uygulama yapılacak bölgede aktif enfeksiyon varlığı, Hamilelik, Herpes (uçuk) durumu, Kalp pili olanlar, Kanser hastalarında, Epilepsi hastalarında.

Şimdi Ara!
Harita