Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Ameliyatsız estetik işlemler alanında en çok ilgi gören bölgelerden birisi de burundur. Burun dolgusu uygulaması ameliyatsız burun estetiği olarak popüler olan bir burun şekillendirme işlemidir. Burnun çeşitli nedenlerden dolayı belirli seviyede orantısız bir görünüme sahip olması halinde veya estetik burun ameliyatı sonrası minimal düzenlemeler için uygun hastalarda burun dolgusu yapılmaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Uygulaması

Burun dolgusu bazı burunlar açısından oldukça güzel sonuçlar verirken, bazı burunlar ise dolguya uygun değildir. Kişi burun hacminde küçülme, nefes tıkanıklığında iyileşme gibi beklentiler içerisinde ise bu şikayetlerin tedavisi cerrahi olmalıdır. Hiç ameliyat olmadan burun şeklinin tamamen değişmesi çok mümkün olmadığı gibi gerçekçi bir beklenti de değildir. Burun bölgesinde dolgu maddeleri; burun sırtında hafif bir yükselti varsa, burun sırtı ile alın arasında bir çöküklük varsa, burun sırtı ile burun ucu arasında bir çöküklük varsa, geçirilmiş burun ameliyatı sonrası burun sırtında düzensizlikler varsa veya burun ucu istenen açıdan daha düşük ise etkili bir yöntemdir. Burun sırtındaki düzensizlikler ve burun ucu düşüklükleri dolgu ile kaldırılabilir. Burun ucunda özellikle konuşurken, gülerken aşağı doğru hafifçe sarkma mevcutsa ilave olarak burun uygulaması da yapılabilir.

Ameliyatsız burun düzeltme burun dolgusu uygulamasında ağrısız bir işlem olması için burun bölgesine sürülen uyuşturucu krem haricinde bazen az miktarda lokal anestezi takviyesi de gerekebilir. Burun planlandığı gibi şekillendirilir. Bunun için minik iğneleri olan enjektörler aracılığı ile dolgu maddesi gerekli bölgelere enjekte edilir. Küçük dozlarda da duruma göre eklenebilir. Uygulama sonrasında ise sadece 5- 10 dakika kadar buz ile kompleks yapılması yeterli olmaktadır.

Burun Dolgusu İşlem Süresi

Burun dolgusu ile estetik bir buruna sahip olmak uzun zaman gerektiren bir uygulama değildir. Ameliyatsız burun estetiği işlemi olarak yapılmakta olan burun dolgusu sadece 15- 20 dakika sürmektedir. İlk 2 gün boyunca kızarıklık ve şişlik olabilir. Ödemin gerilemesi ve şeklin oturmasıyla istenilen görünüme 3 – 4 gün içerisinde kavuşulur. 2 hafta sonunda kontrol yapılabilir ve elde edilen sonuç ile yaklaşık 12 ay boyunca kalıcıdır. Burun dolgusu kolay olan bir işlem olması, uygulamanın kısa sürmesi ve acısız olması nedeni ile de çok sayıda kişinin başvurduğu bir yöntemdir. Dolguyla burun düzeltme işlemi kolay ve tekrar yapılması da mümkün olan bir yüz estetiği uygulamasıdır.

Ameliyatsız burun estetiği, İstanbul burun dolgusu fiyatları işlemi gerçekleştiren doktora ve prosedürün gerçekleşeceği kliniğine ve yapılacak işlemin boyutuna göre değişeceği bilinmelidir. Buruna dolgu ile ameliyatsız burun estetiği hakkında bilgi almak için sorularınızı formlarımızdan veya numaralarımızdan iletebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Harita