Gözaltı Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Yüzümüzde kullanılan Hyaluronik Asit temelli dermal dolgu ürünleri cildimizdeki mat ve nemsiz görünümün nemli ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan uygulamalardır. Göz altı ışık dolgusu uygulamaları da, göz altında oluşan şişlik ve morlukların azaltılması veya ortadan kaldırılmasında yardımcı olmaktadır.

Göz Altı Morluklarının Oluşmasının Nedenleri?

Gözaltı şişlik ve morlukların oluşmasının nedeni yorgunluk ve uykusuzluktan kaynaklandığı gibi kalıtsal nedenlerle, göz yapısı nedeniyle ya da yaşlanma gibi nedenlerle de oluşabilir. Bunların dışında yaşam tarzından, kemik yapısından, alerji ve sinüzit benzeri hastalıklardan, güneşin etkilerinden, vücudun gereğinden fazla su tutmasından, kötü beslenmeden ve kullanılan ilaçlardan kaynaklanması gibi çok farklı nedenler söz konusu olabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde uygulama yapılacak olan kişinin göz altı ve göz çevresine anestetik krem sürülerek 10 ile 20 dakika arasında kremin etkisini göstermesi için beklenir. Göz altı şişlik ve morluklarının giderilmesine yardımcı olmak için özel olarak üretilen ve yüz dolgularından farklı bir içeriğe sahip olan Göz altı ışık dolgusu, ince uçlu iğnelere sahip enjektörler aracılığı ile göz altı ve çevresindeki dokulara enjekte edilir. Bu uygulama yaklaşık olarak 15 ile 30 dakika arasında bir sürede tamamlanır. Uygulama yapılan kişi uygulama sonrasında günlük yaşantısına hemen dönebilir. Uygulamadan yaklaşık olarak 2 hafta sonra kontrol yapılabilir. İhtiyacın fazla olduğu hastalarda 1 ay ara ile 2 veya 3 seans olarak yapılmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulamasının Kalıcılığı Ne Kadardır?

Göz altı ışık dolgusu, göz altı ve çevresinde bulunan sorunlara göre değişmekle birlikte 6 ay ile 2 yıl arasında bir süre kalıcılığının olduğu söylenebilir.

Göz altı ışık dolgusu, gözümüzün çevresinde bulunan cildin yeniden yapılandırılmasını sağlamayı hedefleyen dolgu uygulamasıdır. Uygulamada oluşmuş olan göz altı torbalarının görünümün azaltılması ve bu bölgedeki cildin ışığı yansıtabilme yeteneğinin geri kazandırılması dışında gözün etrafında bulunan ince kırışıklıkların ve kaz ayağı çizgileri olarak nitelendirilen gözlerimizin kenarında yer alan birbirine bağlı üç çizgi halindeki kırışıklıkların doldurulması işlemi de gerçekleştirilebilir. İleri derecede olmayan göz altı torbalanmaları, şişlik ve morluk problemlerinin göz altı dolgusu uygulanarak çok daha iyi hale geldiğini söyleyebilmek mümkün.

Göz altı ışık dolgusu için kullanılan dolgu malzemesi, dudak bölgesi ve yüzün diğer bölgelerinde kullanılan dolgu malzemesinden farklı bir yapıya sahiptir. Vücudumuzun ürettiği doğal bir madde olan hyalüronik asitin yanı sıra, yapılandırma kompleksi olarak adlandırılan ve içeriğinde 8 farklı amino asiti, 3 farklı antioksidanı, mineral ve vitaminleri içerir. Bu özel karışımı içeren dolgu malzemesi sayesinde göz çevresinde bulunan cildin nemlenmesi ve onarılması sağlanır.

Göz altı ışık dolgusu uygulamanın kalıcılığı, uygulamanın bitiminden itibaren yaklaşık 12 aydır. Tekrarlanan uygulamaların kalıcılığın süresini artmasında önemli bir etken olduğu bilinmektedir.

Şimdi Ara!
Harita