Fokus Ultrason İle Cilt Sıkılaştırma

Fokus Ultrason 

Yaşlanmanın klasik ve kaçınılmaz  belirtilerinden olan kırışıklık ve sarkmaların  cerrahisiz tedavisi artık mümkün. Ameliyatsız yüz germe yani  HİFU terapi, acısız, ağrısız, tek seansta ciltte yenilenme sağlar, sarkmaları ortadan kaldırır .

Ses dalgaları ile uygulanan bir tedavi yöntemidir.  terapi yönteminde ; odaklanmış yüksek yoğunluktaki ses dalgalarıyla cildin üst tabakasında herhangi bir hasar yaratmadan alt tabakalara akustik bir enerji gönderilir. Oluşan termal etki ile alt tabakalar 60-65 c’ ye kadar ısıtılarak  cildin sıkılaşması ve gerginleşmesini sağlayan kollajenin yapımı uyanılır. Yöntem en çok 40-60 yaş aralığındaki kişilere uygulanır. En iyi sonuçlar hafif ve orta dereceli yüz sarkması ve kırışıklıklarda elde edilir.  terapi’nin klasik yüz germeden farkları ise; anestezi gerektirmeden uygulanması, cerrahi yan etkisi bulunmaması, tek  seansda yan etkisiz , ağrısız, güvenilir ve uzun süreli sonuçlar elde edilmesidir.

Özellikle geniş yüz hacmi, kalın boyunlu, gıdı  bölgesi yağlı kişilerdeki uygulamaların tüm bahsedilen olumlu etkiler yanında  bir de bu alandaki yağlı bölgelerde bir bedene kadar incelme avantajını sunduğunu da belirtmek gerekir. Uygulama yapılan bölgedeki sarkma ve kırışıklıklar büyük ölçüde yok olmaktadır. Ciltteki sıkılaşma, parlaklık ve göz kapağındaki kalkma (lifting etkisi) anında gözlemlenebilmektidir.

Tedavinin etkinliği ortalama 1.5 -2 yıldır.  Terapi; yüz  ovalinin  şekillendirilmesinde,  göz kapağı ve kaş seviyesi düşüklüğünde, göz altı torbalanmalarında , göz çevresi kırışıklarında, çene kontürünün belirginleşmesinde, boyun kırışıklığı ve gevşekliğinin giderilmesinde son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Uygulama sonrası ciltteki gerginlik, oluşacak etkinin % 25 ‘iolarak belirtilmekte, diğer kalan % 75 lik etki ise 90 gün (3 ay) içinde tamamlanmaktadır. Kişi hemen günlük yaşamına dönmektedir.

Uygulama öncesi herhangi bir hazırlığa gerek olmayıp ,ciltte herhangi bir kızarıklık ya da iz kalmaz. Uygulama tek seanstır

 

Şimdi Ara!
Harita