Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Tedavisi İstanbul

Dudaklar bazen doğuştan ince yapılıdır, bazen de yaşlandıkça incelir ve dolgunluğunu kaybeder.

Dudakları biçimlendirmek ve kalınlaştırmak için uygulanan dudak estetiği için iyi sonuç veren bir uygulama; Hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri uygulamalarıdır. Hyalüronik asit, vücut dokularında bulunan mevcut yapı taşlarından biridir. Bu yüzden hyalüronik asit enjeksiyonlarına bağlı istenmeyen reaksiyonlara gelişme riski oldukça nadirdir. .

Dudak Dolgusu Tedavisi

Dudak dolgunlaştırma tedavisi ortalama 15-20 dakika sürer. Dolgu maddesi çok ince bir iğneyle cildin içine enjekte edilir. Uygulama yapılmadan önce dudak bölgesine anestezik krem uygulanır. Kişi, uygulama sonrası günlük hayatına dönebilir. İlk kez uygulanıyorsa 2 hafta sonra tamamlayıcı bir uygulama daha gerekebilir. Kalıcılık süresi dolgunun konsantrasyonu ve kişinin cilt yapısına göre ortalama 6-12 aydır.

Hyalüronik asitle yapılan dolgu işlemiyle ince dudak yapısı dolgunlaştırılır ve dudaklardaki asimetriler düzeltilebilir. Dudak konturü yeniden belirlenebilir, hacmi artırılabilir, dudak köşeleri doldurularak şekillendirilir ve nemlenmesi sağlanır.

İstanbul Anadolu Yakası Dudak Dolgusu

Dudaklar estetik görünüm ve fonksiyonel açıdan yüzümüzün önemli bir yapısıdır. Tüm dudak şekilleri çekicidir ancak bazılarının hafif, doğal görünümlü hacim artışına ihtiyacı varken, asimetrik dudakların da orantılanmak üzere hafif bir düzeltmeye ihtiyacı olabilir. Zaman içinde üst dudağın ve alt dudağın uzaması ile dudaklar incelir. Dudak büyütme ya da diğer adıyla dudak kalınlaştırma işlemleri, dudakları yapısal olarak ince olan ya da zamanla incelen dudaklarını güçlendirmek isteyenlerce tercih edilir.

Dudak dolgusu işleminde kullanılan dolgu maddesinin tipi ve markası çok önemlidir. Günümüzde en çok hyalüronik asit içeren ürünler kullanılır. Hyalüronik asit dolgu maddeleri dudaklara dolgun, nemli ve daha çekici görünüm kazandırır. Dudak dolgusu ile kişinin dudaklarının doğal görünümü bozulmadan hacim, şekil ve dudak konturunun belirginleşmesi sağlanabilir.

Hyalüronik asit dolgu maddesi, dudak büyütmek için ince bir iğne kullanılarak cilt altına enjekte edilen akışkan bir jeldir. Anestezik kremle dudaklar uyuşturulur. Dolgu maddelerinin kalıcılığı, kullanılan ürüne göre değişse de ortalama 6-8 ay arasında değişir. Bu madde, su tutucu özelliğinden dolayı cilde hacim verir ve sonrasında vücut tarafından metabolize edilerek etkisi sonlanır. Uygulanacak bölgeye ve hacim kaybının derecesine göre kullanılacak hyalüronik asit dolguları farklılık gösterir. Ağız köşesi arasında kalan hafif kıvrımlarda ve dudak hacimlendirmesinde daha yoğun dolgu maddeleri tercih edilir.

Dudak Dolgusu Tedavisi Uygulaması

Dudakların dolgun, hacimli, belirgin kontürleri olan gösterişli hale getirilmesi dolgu maddeleri ile mümkün olmaktadır. Dudak dolgu maddesi uygulamalarında genetik yapının çok bozulmayacağı, hacim, dolgunluk artışı ve dudak çizgilerinin belirginleşeceği unutulmamalıdır.

Üst dudağın orta kısmını burun ile birleştiren iki çizgiye filtrum adı verilir. Bu iki paralel kabarık çizgiye yapılacak dudak dolgusu uygulaması ile dudaklara daha estetik, feminen ve çekici görünüm sağlanabilir. Üst dudağın orta kısmındaki “V” şeklindeki kavis de (cupids bow) dolgu maddeleri ile belirginleştirilerek, estetik dudak görünümü oluşturulabilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgu uygulaması hekimin muayenesi ile başlar, muayenede dudakların yüz içerisindeki konumu, dolgu sonrası görünümü değerlendirilir. Dudak bölgesine anestezi uygulanır. Dudak dolgu maddeleri çok ince iğneler ile dudak içerisine enjektörle yapılır. Uygulama yaklaşık 20-30 dakika sürer. Uygulama sonrası kişi önerilerle günlük hayatına dönebilir.

Dudak Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgunlaştırması amacıyla kullanılan çok sayıda dolgu maddesi mevcuttur. Dudak dolgusunun kalıcılığı kullanılan maddelere bağlı olarak değişir. Dünyada sıklıkla dudak dolgu maddesi olarak Hyalüronik asit tercih edilir. Bu dolgu maddesinin kalıcılığı 6-8 ay civarındadır. Uygulamanın tekrarlanması ile bu süre uzar ve birkaç uygulamadan sonra hacim kalıcı hale gelir.

Dudak Dolgusu Tedavisi Yan Etkileri

Dudak dolgu maddesi uygulaması bir enjeksiyon uygulamasıdır, bu yaklaşımla enjeksiyonlu işlemlerde görülebilen yan etkilerle karşılaşılabilir. Uygulama bölgesinde ödem, şişlik gibi etkiler ortaya çıkabilir. Bu etkiler kısa sürede ve ilave tedaviye gerek duyulmadan iyileşecektir.

Dudak Dolgusu Uygulaması  Sonrası Öneriler

Dudak dolgu maddesi uygulama sonrası kişi sosyal hayatına hemen dönebilir, bunun yanında bazı uyarıların dikkate alınması gereklidir. Uygulama sonrasında dudaklarda belirginleşme ve ödem oluşacaktır. Ödem ve şişlik 1-2 gün içerisinde gerileyerek dudaklar normal görünümüne kavuşurlar. Uygulama sonrası birkaç saat çok sıcak ve soğuk sıvı alınmaması, dudaklara çok sıcak ve soğuk temasından kaçınılması gerekir. Uygulama sonrası dudaklara 24 saat ruj sürülmemeli, 3-4 gün sert masaj yapılmamalıdır.

Error: Contact form not found.

Şimdi Ara!
Harita