Örümcek Ağı Tedavisi

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Örümcek ağı estetiği yıllardır cerrahi işlemlerde kullandığımız PDO maddesinden yapılan düz iplerin kullanıldığı ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden birisidir. Uygulamada düz ipler kullanıldığı için örümcek ağı şeklinde birbirini kesecek düzlemde uygulama yapmaya olanak verir. Uygulanan ipler 6 ay içerisinde eriyerek derinin dermal tabakasında kolajen ve elastin oluşumunu tetikler. İşlemde gerçek bir askılanmadan ziyade bu yeniden yapılanma tetiklenmeye çalışılır.

Örümcek Ağı Estetiği İstanbul

Örümcek ağı estetiği uygulamasında kullanılan ipler, yıllardır pekçok cerrahi branşta kullanılan  polidioksanon maddesinden yapılmaktadır. Tıp dünyasının, bu madde ile uzun zamandır tecrübesi mevcuttur ve gayet güvenli bir materyal olduğu bilinmektedir.  Ameliyatsız iple yüz germe uygulamaları içerisinde sınıflandırılan örümcek ağı estetiğinin temelinde, azalan kolajenin yerine, tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır.  Bu etkiler ile ciltte canlanma ve ince çizgilerde toparlanma sağlanır.

Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Fayda Sağlar?

 • Yüzdeki ince kırışıklıkları olan,
 • Yüz ve boyunda hafif derece sarkma yaşayan,
 • Alt göz kapak ve çevresinde kırışıklıkları olan,
 • Dudak çevresinde çizgilenmeleri olan,
 • Kadın ya da erkek fark etmeksizin her iki cinsinde faydalanabileceği ameliyatsız bir tekniktir.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Örümcek Ağı Estetiği öncesi cilt temizlenir ve cilde lokal uyuşma sağlayan anestezik krem sürülür. Muayene esnasında belirlenen sorunlu bölgelere ince uçlu iğneler vasıtasıyla ipler cilt alt dokusuna örümcek ağına benzer şekilde yerleştirilir. Belirlenen adette ip yerleştirildikten sonra, cilt tekrar temizlenir ve işlem tamamlanır. Örümcek Ağı Estetiği ortalama yarım saat sürmektedir.

Örümcek Ağı Estetiğinde Kaç Adet İp Kullanılır?

Kaç adet ipin kullanılacağı hastanın yüzündeki deformasyona ve yaşına göre değişkenlik gösterir. 30’lı yaşlardaki bir bayana genel olarak 50-100 adet uygulanırken, yaş ilerledikçe kullanılan ip sayısı da artar.

Örümcek Ağı Estetiği Sonrası Neler Yaşanır?

İşlem sonrasında hafif kızarıklık ve ödem olabilir. Bazı noktalarda küçük morarmalar oluşabilir. Ancak bu belirtiler birkaç gün içerisinde kaybolur. İşlemden sonraki gün sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz. Uygulama sonrası kısa süreli antibiyotik tedavileri önerilir. İşlemden sonraki gün duş alabilir, makyaj yapabilirsiniz.

Örümcek Ağı Estetiğinin Avantajları

 1. Ortalama yarım saat süren son derece kısa bir uygulamadır,
 2. Ağrı-acı minimaldir
 3. Kesi yapılmaz
 4. Uygulamadan 1 gün sonrasında sosyal hayata dönüş yapılır,
 5. Kullanılan ipler kendiliğinden eriyen, zararsız medikal ürünlerdir,
 6. Risksiz ve güvenli bir işlemdir
 7. Tekrarlanabilen bir uygulamadır.
Şimdi Ara!
Harita